HEMSEDAL - Skandynawskie Alpy

Skaliste szczyty, wymagające trasy zjazdowe, świetne warunki dla rodzin z dziećmi. W Hemsedal każdy znajdzie coś dla siebie.

Hemsedal znane jest jako Skandynawskie Alpy. Ośrodek oferuje zjazdy z trzech szczytów na wysokości powyżej 1000 metrów. Snowparki, areny zawodów i strome stoki w połączeniu z trudnymi trasami zjazdowymi sprawiają, że Hemsedal jest idealny dla żądnych przygód narciarzy w każdym wieku. 

Wśród skalistych górskich szczytów, zaledwie kilka godzin drogi od słynnych parków narodowych Jotunheimen i Hardangervidda, znajduje się Hemsedal, mała, urokliwa górska wioska, w której sezon narciarski rozpoczyna się w listopadzie i trwa do maja.

W dni powszednie panuje spokój, a na stokach jest dużo miejsca. Natomiast weekendy oferują pełen imprezowy klimat. Après-ski w Hemsedal został wielokrotnie uznany za jeden z najlepszych w Europie, a znajdziesz tu modne salony i restauracje serwujące zarówno lokalne przysmaki, jak i dania kuchni międzynarodowej.

Hemsedal ma ekskluzywną atmosferę, a duża część zakwaterowania jest tutaj super nowoczesna. Luksusowe hotele, takie jak Skarsnuten i duże designerskie domki z bali, znajdują się wzdłuż zboczy górskich, większość z nich znajduje się przy stoku. Dla tych, którzy wolą pozostać w samej wiosce, jest autobus dla narciarzy kursuje przez cały dzień, a także stok transferowy, który biegnie od ośrodka narciarskiego do centrum miasta.

Stoki Hemsedal zbiegają z trzech szczytów górskich, z których najwyższy jest Tottenham na wysokości 1450 metrów nad poziomem morza. Poniżej linii drzew szerokie trasy wszystkich poziomów zbiegają w kierunku stacji wyciągu dolinnego. Od szczytów teren waha się od czystej góry po rzadkie lasy brzozowe, a możliwości uprawiania tras poza trasami i na szczytach są nieograniczone i znajdują się zaledwie rzut kamieniem od stoków i wyciągów.

Na dole obszaru narciarskiego znajduje się SkiStar Lodge Alpin i SkiStar Lodge Suites: kompleksowe zakwaterowanie dla tych, którzy chcą być blisko wszystkiego. Wybierz między apartamentami, i pokojami. SkiStar Lodge ma również ściankę wspinaczkową, restaurację, sklep sportowy i wiele innych. Bezpośrednio przed jego drzwiami znajduje się jeden z największych w Norwegii obszarów dla dzieci (70 000 metrów kwadratowych) z łatwymi w obsłudze windami, miękkimi posągami na stokach i zabawami.


  • Number of lifts 20
  • Number of slopes 50
  • Highest groomed point 1450 m.a.s.l
  • Vertical drop 830 meter
  • Snow Park Yes
  • Children-/beginners area Yes
  • Ski bus Yes
  • Night skiing Yes
  • Ski season Season opening - May
  • Restaurants Approx 20